OSZCZĘDNE OGRZEWANIE

REWOLUCYJNE ELEKTRYCZNE GRZEJNIKI DOSKONALE KOMPONUJĄCE SIĘ Z OTOCZENIEM

Moc znamionowa paneli wynosi 400W – 1000W, co czyni je najbardziej ekonomicznym systemem grzewczym zasilanym elektrycznie. Wspaniałą cechą tych paneli jest możliwość ich montażu zarówno na powierzchniach pionowych jak i poziomych. Sam montaż jest stosunkowo prosty i niedrogi. Panele nie wymagają absolutnie żadnych kosztów i zabiegów konserwacyjnych, a ich trwałość wynosi kilkadziesiąt lat. Zastosowanie – ogrzewanie i dogrzewanie pomieszczeń.


Wysoka jakość, sprawność i estetyka, to cechy najbardziej pożądane. Ten produkt je posiada!

Gdzie stosujemy?
Grzejniki elektryczne emitujące podczerwień mogą być skutecznie stosowane prawie wszędzie. Są bardzo szerokie możliwości zastosowań. Nasze panele grzewcze montujemy na ścianach (nie niżej niż ok. 130 cm od podłogi) oraz na suficie. Oferowane panele stosowane są jako ogrzewanie na podczerwień podstawowe, ogrzewanie dodatkowe lub do ogrzewania tymczasowego mieszkań, domów, biur, sklepów, solarium, warsztatów, kościołów itp.

Oferowane panele
Tradycyjny grzejnik elektryczny wykorzystuje żebrowania metalowe oraz system konwekcyjny do wywołania ruchu ogrzanego powietrza w pomieszczeniu. Powoduje to wzbijanie drobin kurzu oraz roztoczy z mebli i dywanów i ich lot w powietrzu którym oddychamy. Dodatkową wadą tego typu urządzeń jest osuszanie powietrza to szczególnie negatywnie wpływa na błony śluzowe, siatkówkę oka oraz drogi oddechowe. Jest to też czynnik utrudniający hodowlę roślin doniczkowych.

Promieniowanie podczerwone
Podczerwień jest całkowicie zdrowa i naturalna. Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego, emituje ciepło właśnie w postaci fali podczerwonej. Można to łatwo zaobserwować dzięki kamerom na podczerwień. Dzięki nim możemy być pewni, że istoty żywe takie jak ludzie czy zwierzęta emitują fale podczerwone, ciężko więc sądzić, że ogrzewanie elektryczne emitujące promienie podczerwone możą być w jakimkolwiek stopniu szkodliwe.

Budowa i montaż
Grzejniki na podczerwień znacznie różnią się od urządzeń opartych o system konwekcyjny. Zbudowane są z kilku warstw: wewnętrzną warstwę, która jest źródłem ciepła, stanowią rurki nanowęglowe. Są one przewodnikiem elektrycznym i termicznym, opartym na graficie, a ich trwałość jest większa od stali. Dzięki tym cechom ich efektywność przetwarzania energii elektrycznej na ciepło jest bardzo wysoka.

 

foto01

 

Tradycyjny grzejnik elektryczny wykorzystuje żebrowania metalowe oraz system konwekcyjny do wywołania ruchu ogrzanego powietrza w pomieszczeniu. Powoduje to wzbijanie drobin kurzu oraz roztoczy z mebli i dywanów i ich lot w powietrzu którym oddychamy. Dodatkową wadą tego typu urządzeń jest osuszanie powietrza. To szczególnie negatywnie wpływa na błony śluzowe, siatkówkę oka oraz drogi oddechowe. Jest to też czynnik utrudniający hodowlę roślin doniczkowych.
Podczas ruchu, nagrzane powietrze z grzejnika ulega ochłodzeniu i opada niżej co sprawia że:

 • najcieplej jest bezpośrednio blisko grzejnika, dalsza część pomieszczenia jest dużo chłodniejsza
 • najcieplejsze powietrze znajduje się pod sufitem, do którego przecież nie sięgamy
 • najzimniejsze powietrze znajduje się przy podłodze blisko której się znajdujemy
 • moc znamionowa tradycyjnych grzejników elektrycznych wynosi ok. 2000W

Większość energii elektrycznej wykorzystywanej przez grzejniki konwekcyjne marnowana jest do nagrzania sufitu, a energia cieplna z której korzystają użytkownicy jest już wychłodzoną energią. Grzejniki konwekcyjne nie zapewniają równomiernego nagrzania pomieszczenia, lecz ich temperatura zależna jest od odległości od grzejnika oraz wysokości pomieszczenia. To właśnie ten nierównomierny rozkład temperatur często jest przyczyną przeziębień osób dużo czasu spędzających w ogrzewanych tym systemem pomieszczeniach. Dodatkowo, uwzględniając ilość energii elektrycznej potrzebnej do nagrzania pomieszczenia tą metodą, oraz konfrontując ją ze stratą energii cieplnej w tym systemie, rozwiązanie to można uznać za bardzo nieekonomiczne.

Jak dobrać panele na podczerwień?

Dzięki poniższej tabeli mogą Państwo w prosty sposób dobrać odpowiednie panele na podczerwień do własnych potrzeb:

Mocgrzejnikaw watach 1ŚcianaZewnętrzna 2ŚcianyZewnętrzne 3ŚcianyZewnętrzne 4ŚcianyZewnętrzne
 400   do 8m2  do 7m2  do 6m2  do 5m2
 600   do 12m2  do 10m2  do 9m2  do 8m2
 800   do 16m2  do 13m2  do 11m2  do 10m2
 900   do 18m2  do 15m2  do 13m2  do 11m2

Podane wartości należy traktować jako orientacyjne, w celu precyzyjnego wyliczenia niezbędnej mocy paneli do danego pomieszczenia, prosimy o kontakt z naszym biurem sprzedaży.
Przy montażu grzejników należy pamiętać, aby cała powierzchnia grzejnika była odsłonięta.  Panel zainstalowany na wysokości 1,30 m pracuje najefektywniej. Montaż można wykonać samemu lub skorzystać z pomocy naszej wykwalifikowanej ekipy.

Budowa i montaż
Grzejniki na podczerwień znacznie różnią się od urządzeń opartych o system konwekcyjny.
Zbudowane są z kilku warstw:

 • Najbardziej wewnętrzną warstwę, która jest źródłem ciepła, stanowią elementy nanowęglowe. Są one przewodnikiem elektrycznym i termicznym, opartym na graficie, a ich trwałość jest większa od stali. Dzięki tym cechom ich efektywność przetwarzania energii elektrycznej na ciepło jest bardzo wysoka. Materiał ten jest bardzo odporny na wysokie temperatury co gwarantuje bezpieczne użytkowanie. To właśnie w rurkach nanowęglowych powstaje ciepło wypromieniowywane później przez panel podczerwieni.
 • Drugą warstwę (idąc od środka grzejnika) stanowi powłoka srebra. Jej zadaniem jest odbijać promieniowanie cieplne na zewnątrz grzejnika, na tej samej zasadzie na jakiej ciepło zatrzymywane jest w termosie.
 • Trzecią warstwę stanowi powłoka miedziana – doskonały przewodnik elektryczny i cieplny.  Jej zadaniem jest wspierać proces emisji ciepła na zewnątrz. Obie te powłoki mają właściwości dzięki którym powierzchniowy rozkład temperatur jest równomierny, a także doskonałą odporność na wysokie temperatury.
 • Czwartą warstwę stanowi powłoka epoksydowa, jest to jednocześnie wewnętrzna obudowa grzejnika. Ma ona doskonałą trwałość i jest niepalna, może osiągać temperaturę rzędu 120 stopni Celsjusza,   bez ryzyka pożarowego. Dla całkowitego bezpieczeństwa jej krawędzie są dokładnie zasklepione.  Powłoka ta, w zależności od modelu, ma grubość 0.6 – 1.4 mm co pozytywnie wpływa na grubość całkowitą panelu (ok 2,5 cm, wraz z ramką).
  Najbardziej zewnętrzną warstwę stanowi obudowa wykonana ze stopu aluminium odpornego na wysokie temperatury.
 • Grzejniki na podczerwień, dzięki swemu unikalnemu sposobowi działania, pozwalają równomiernie nagrzewać całe pomieszczenie. Wynika to z faktu iż niewidzialne fale podczerwone rozchodzą się równomiernie w powietrzu i nagrzewają powierzchnie ścian i przedmiotów które napotykają.  Następnie ściany oddając ciepło, ogrzewają równomiernie pomieszczenie. Jest to ten sam sposób ogrzewania, jakim ogrzewana jest codziennie Ziemia, poprzez promienie słoneczne.  Śmiało można więc powiedzieć ze jest to najbardziej naturalny sposób ogrzewania.
  Moc znamionowa panel podczerwieni nie przekracza 1000W, co czyni je najbardziej ekonomicznym systemem grzewczym zasilanym elektrycznie. Wspaniałą cechą tych paneli jest możliwość ich montażu zarówno na powierzchniach pionowych jak i poziomych. Sam montaż jest stosunkowo prosty  i niedrogi. Panele nie wymagają absolutnie żadnych kosztów i zabiegów konserwacyjnych, a ich trwałość wynosi kilkadziesiąt lat.